Лечение на пиелонефрит: Най-ефикасните 10 домашни лека
Ако сте като повечето мои пациенти, вие не се обръщате много внимание на бъбреците си – докато нещо не се обърка. Но тези много натоварени малки органи заслужават повече! Бъбреците са отговорни за толкова много важни функции, включително за филтрирането на токсините от кръвта.
Ето един забележителен факт: На всеки 30 минути цялата кръв в тялото преминава през бъбреците. Всеки божи ден – благодарение на бъбреците – повече от 2.3 л шлаки биват изчиствани от кръвотока и премахвани от тялото под формата на урина. Без тази жизненоважна бъбречна функция шлаките биха се акумулирали и органите в цялото ви тяло ще са подложени на сериозно увреждане.
Време е да прочистим бъбреците си почти незабавно с тази натурална напитка
Бъбреците също така…
- Контролират разпределението на важните минерали.
- Регулират киселинно-алкалния баланс в тялото, за да го предпазват от прекалена киселинност.
- Контролират нивата на течностите в тялото.
- Освобождават три особено важни хормони, свързани с кръвното налягане, изграждането на костите, и поддържането на здрави червени кръвни телца, освен другите им функции.
Когато бъбреците се разболеят
Живеем в свят пълен с химикали, токсини и корозивни материали, неща, които препълват бъбреците ни и ги принуждават да работят по-усилено, отколкото би следвало. Освен това, обезводняването остава проблем за по-голямата част от хората. Ако не се възползвате от препоръките за детоксикация и не пиете много прясна, филтрирана вода всеки ден, вие може би поставяте бъбреците си на риск.
Симптоми за възможни бъбречни проблеми
- Болка в гърба, особено когато е внезапна и силна
- Спешна нужда за уриниране
- Умора
- Отекли крака, ръце, стъпала или глезени
- Кръв в урината или затруднено уриниране
- Подуване на корема
- Подпухнали очи
- Набраздяване на ноктите на ръцете
- Кожни проблеми
- Гадене и/или повръщане
- Метален вкус в устата
Този незаменим минерал, магнезият
И симптоми за инфекция на уринарния тракт
При пиелонефрит (инфекция на бъбреците)
- Странична болка
- Висока температура
- Физическо неразположение
- Левкоцити и бактерии в урината
- Уринарни симптоми, сходни на цистит
При цистит (инфекция на пикочния мехур)
- Повишена честота на уриниране
- Неотложност на уринирането
- Дизурия (болезнено уриниране)
- Болка над пубиса
- Левкоцити и бактерии в урината
- По-честа при жените
Инфекциите и камъните в бъбреците са два от най-честите бъбречни проблеми. Обикновено инфекциите се причиняват от бактерията E. coli, получила достъп до уринарния тракт и след това в бъбреците. Технически, бъбречните инфекции са форма на инфекция на уринарния тракт и се лекуват с антибиотици.
Глухарчета срещу рак, хепатит, чернодробни и бъбречни заболявания, рецепта за лек от глухарче
Камъните в бъбреците от друга страна са твърди химически депозити, които се формират вътре в бъбреците. Обезводняването е една от най-често срещаните причини за камъни в бъбреците. Камъните в бъбреците може да са почти невидими за невъоръженото око, с размер на речно камъче или дори още по-големи.
Мъничките камъни в бъбреците излизат от тялото в урината и затова никога не разбираме за тях. По-големите камъни в бъбреците обаче могат да заседнат в уретера, тясна тръба, свързваща бъбреците и пикочния мехур. Когато заседнат, тези камъни могат да причинят силна болка встрани или на гърба, кръв в урината и затруднено уриниране. Може да отнеме дни или дори седмици камък в бъбреците да излезе сам, така че, ако изпитвате симптоми на камъни в бъбреците, веднага отидете на лекар.
В допълнение, има три вида сериозни бъбречни заболявания – остра бъбречна недостатъчност, хронична бъбречна недостатъчност, и краен стадий на бъбречно заболяване.
Острата бъбречна недостатъчност може да се дължи на травма или на поглъщане на токсични субстанции. Това заболяване общо взето се повлиява добре от лечение, особено, ако бъбреците не са тежко увредени.
Как естествено да излекуваме бъбреците си със сода за хляб
Когато бъбреците постепенно губят способността си да функционират, това обикновено се дължи на хронично бъбречно заболяване, най-често срещаният вид бъбречно заболяване. Често хроничното бъбречно заболяване няма симптоми, докато състоянието не е напреднало. Тогава пациентите могат да почувстват изтръпване и/или отичане на ръцете и стъпалата, често уриниране, гадене, анемия и лош апетит.
И накрая, крайният стадий на бъбречно заболяване (ESRD) е сериозно заболяване, при което бъбречната функция е никаква или почти никаква и увреждането на бъбреците е перманентно. В този момент пациентът е изправен пред ежедневна диализа или трансплантация на бъбрек.
Ракът на бъбреците, макар че не е често срещан, изглежда се увеличава. В началните стадии има малко симптоми. С напредването на болестта, симптомите могат да включват кръв в урината, висока температура, която се появява и изчезва, умора, болки в гърба и отслабване. Ракът на бъбреците може да се лекува с операция, лъчетерапия и определени лекарства в зависимост от мястото, размера и вида му, и цялостното здраве на пациента.
6 начина за предпазване от проблеми с бъбреците
Десет стъпки поддържат бъбреците здрави
След като описахме лошата новина, ще сте щастливи да чуете, че има и добра страна, и тя е: През повечето време условията, които компрометират здравето на бъбреците могат да бъдат избегнати.
Започнете като помолите личния си лекар за изследвате на три показатели от особена важност за здравето на бъбреците – Кръвната уреа азот (BUN) е количеството азот в кръвта, нивата на креатинин, и скоростта на гломерулна филтрация (eGFR).
Резултатите от BUN теста измерват функциите на бъбреците и черния дроб. За здравословни граници се приемат 10 до 20 mg/dL; всичко, надвишаващо тези показатели показва бъбречни проблеми.
Също така, съотношението BUN/креатинин показва на лекаря ви дали бъбреците ви елиминират ефективно шлаките. Ако нивата на креатинина са повишени, може да има проблем с бъбреците. Здравословното съотношение между BUN/креатинин е между 10:1 и 20:1, макар че при мъжете и по-възрастните хора то може да е по-високо, а те въпреки това да са здрави.
Изследването eGFR търси признаци за увреждане на бъбреците. Това е особено полезно изследване за пациенти с диабет и/или високо кръвно налягане, като и двете заболявания могат да причинят бъбречни проблеми. Правилното разчитане на резултатите от това изследване е много важно, обаче. Напълно нормално е например за 16-годишен да има eGFR от 300 мл/мин, докато 60-годишен човек може да има резултат от 100 мл/мин – но и в двата случая бъбреците са добре. Резултат, по-нисък от 60 мл/мин, обаче, показва, че бъбречната функция е влошена.
Недостигът на витамин D причинява 12 често срещани заболявания
Резултатите от тези изследвания ви показват колко здрави са бъбреците ви в момента, а има и други изследвания за функцията на бъбреците. За жалост, почти половината от хората с бъбречни проблеми не знаят, че са в риск. Като научите резултатите, вие можете да контролирате положението и да промените всяко свое вредно поведение.
Ето допълнителни стъпки, които могат да ви помогнат да поддържате бъбреците си здрави:
1) Хидратиране
Непрекъснатото добро хидратиране е най-важното нещо, което можете да правите, за да предотвратите камъни в бъбреците и да поддържате бъбреците си здрави. Водата разрежда урината и предпазва свързването на минералите със соли и образуването на камъни. Често препоръчвам пациентите в риск от камъни в бъбреците да започват деня си с пресен лимонов сок в чаша вода със стайна температура.
2) Пробиотици
Уверете се, че в червата си поддържате здравословни популации полезни бактерии. Изследвания показаха, че тези микроорганизми се свързват с по-добро храносмилателно здраве, както и с дълъг списък от други ползи. Една от тях включва помагане на бъбреците в обработването на отпадните материали, както и снижаване на вероятността от развиване на камъни в бъбреците.
Скорошно клинично изпитание, включващо пациенти с хронично бъбречно заболяване откри, че групата пила пробиотици, подобрили резултатите за бъбречната си функция, както и цялостното качество на живота си.
3) Яжте по-малко месо
Не наблягайте на животинските протеини. Камъните в бъбреците са най-често срещани в популациите, консумиращи голямо количество месо. Препоръчвам да се стремите да ядете по по-малко от 65 грама животински протеини на ден, което е малко повече от две унции.
4) Избягвайте фосфор
Контролирайте приема си на фосфор. Рядко чувате за минерала фосфор, вероятно защото недостиците от него са толкова редки, особено за хората на стандартна западна диета. И именно затова фосфорът се превръща в проблем, особено за бъбреците.
Минералът се съдържа в повечето храни, но газираните напитки и готовите храни са с особено високо съдържание на фосфор. Необходими са ви само по 800 мг до 1200 мг фосфор всеки ден; по-високите количества се изхвърлят от тялото от здравите бъбреци.
Когато бъбреците не действат добре, обаче, фосфорът се натрупва в тялото и причинява потенциално сериозни заболявания като заболявания на костите и сърцето, както и калцификация (втвърдяване) на тъканите. Най-лесният начин да сте сигурни, че не приемате твърде много фосфор е като ядете питателна, пълноценна храна и изцяло избягвате бързите и готови храни.
Витаминът, който може да спаси бъбреците ви
5) Спрете да пушите
Пушенето вреди на бъбреците, така че ако това е един от пороците ви, трябва да спрете.
6) Пийте сокове
Един от най-добрите начини да поддържате доброто здраве на бъбреците си е като всеки ден пиете сокове. Моят любим сок е от цяла китка кориандър или магданоз, две билки, които са полезни за бъбреците и помагат за изхвърлянето на тежките метали от тялото, смесен с вода, лимонов сок и натурален органичен мед на вкус. Ако все още не сте открили соковете като част от деня си, можете да взимате хранителна добавка, съдържаща екстракт от зелени листни зеленчуци, която ще ви предоставя важните за вас основни хранителни вещества.
7) Яжте следните храни
Заредете се с поддържащи здравето на бъбреците храни като диня, червени и сини боровинки и ягоди, чушки, ябълки, карфиол и зехтин. И снижавайте възпалението в тялото си, защото и то вреди на бъбреците.
Всичко в природата е свързано! Кои плодове кои органи лекуват?
8) Свалете няколко килограма
Ако сте с наднормено тегло, направете услуга на бъбреците си и свалете няколко килограма. Затлъстяването се свързва с повишена вероятност от развиване на рак на бъбреците.
9) Отървете се от болкоуспокояващите
Намалете риска си от рак на бъбреците дори още повече като сведете до минимум употребата на болкоуспокояващи, включително на нестероидни противовъзпалителни средства (НСПВС) като аспирин, ибупрофен (Advil, Motrin, Nuprin), напроксен (Aleve), и ацетаминофен (Tylenol). Тези лекарства са много вредни за бъбреците. Дори по-лошо, изследователите откриха, че тези лекарства повишават риска от развиване на рак на бъбреците.
10) Английска сол
Наслаждавайте се на вани за детоксикация с английска сол. Премахването на шлаките и токсините стимулира бъбреците, като в същото време подобрява цялостното здраве.
Като направите промените, които изброявам по-горе, това ще подобри здравето на бъбреците ви наред с цялостното ви здраве. Но в допълнение има три сериозни заплахи, които наистина изискват да действате. Ако страдате от високо кръвно налягане, преддиабет или диабет, бъбреците ви може също да страдат. Тези заболявания могат да се подобрят с натурални лекове и промени в начина на живот, но това ще изисква вашата отдаденост. Надявам се ще се съгласите, че грижата за бъбреците е важна цел, която си струва и ще направите необходимите промени, за да защитавате тези жизненоважни органи.
Д-р Лий Ерин Конили
Още ефикасни лекове за справяне на хроничен пиеломиелит вижте в статията Как естествено да лекуваме бъбречни инфекции, 18 ефикасни домашни лека.
Източник:
https://www.newportnaturalhealth.com/2013/10/10-ways-to-prevent-a-kidney-infection/
Снимка: Top 10 Home Remedies
Бъдете здрави
Очаквайте още полезни статии за това как да поддържаме здравето си, как да не остаряваме и как да се предпазваме от болестите.
Ако статията ви харесва, молим ви да я споделите. Някъде някой може да се нуждае именно от тази информация.
Важно:
Сайтът „Здрави всеки ден” ви предоставя информация, открития и последни новини на медицински теми от редица американски и други здравни сайтове и източници. Материалите са с образователна цел и са насочени да ви държат информирани за важни открития и факти, свързани с човешкото здраве. Те не са насочени да диагнозират, лекуват или предотвратяват което и да било заболяване. Те не могат да заменят съветите и препоръките на личния ви лекар или на други специалисти в областите, в които вие евентуално се нуждаете от лечение.
Ето защо, „Здрави всеки ден” ви препоръчваме да не се самолекувате, следвайки информацията, дадена в материалите на сайта, както и винаги да се консултирате с опитен лекар, който най-добре познава състоянието ви, преди да предприемете каквото и да било лечение, произтичащо от настоящата или от останалите статии в сайта.
Авторски права и ограничения свързани с тях
zdravivsekiden.com дава право на Потребителите да ползват всички услуги, които са предоставяни в Сайта само за лични нужди с нетърговска цел, при условие, че не се нарушават авторските права на zdravivsekiden.com или на трети лица, свързани пряко или косвено с материалите на Сайта. Не се разрешава материалите на този Сайта да се променят по никакъв начин, нито да бъдат копирани, публично разпространявани или раздавани за каквато и да било обществена или търговска цел. Употребата на публикуваните в този интернет Сайт материали в други сайтове е забранена.
Материалите на този Сайт са под закрилата на закона за Авторското право и сродните му права и всяка непозволена употреба може да бъде нарушение на авторско право, права върху търговски марки или други законови разпоредби.
zdravivsekiden.com си запазва правото да преотстъпва правата за публикуване на материали и всякакви части от информацията на Сайта, на трети лица при допълнително сключен договор, уреждащ правата и задълженията, в писмена форма между zdravivsekiden.com и лицето, публикуващо информацията.
Здрави всеки ден